Späť

CHAMPION.RACE 2016. EPILOG

Počet zobrazení: 536

Bol to krásny Deň. Keď sme pozreli to množstvo áut, ktoré prišli do Ľuborče, tak sme neverili vlastným očiam :-) ŠPZtky z každého kúta Slovenska. Trať bola pripravená , RESCUE štvorkolky nachystané, chalani kuchári robili špičkové vône a začala sa registrácia...Čo tomu predchádzalo?

Bol to krásny Deň. Keď sme pozreli to množstvo áut, ktoré prišli do Ľuborče, tak sme neverili vlastným očiam :-) ŠPZtky z každého kúta Slovenska. Trať bola pripravená , RESCUE štvorkolky nachystané, chalani kuchári robili špičkové vône a začala sa registrácia...Čo tomu predchádzalo?

Výpisky z Championskeho denníka: Piatok 12.8.2016 Mirco pripomína, že potrebujeme drevené prekážky, Dominko rozmýšľa, že nejaké dve – tri naviac a ja mám v hlave pekelný plán, že ich bude aspoň 5. Smer MP HOLZ – Bolešov, šéf Marcel sa chytá za hlavu, že už je August a blázni si zase niečo vymysleli ... No čo ty Veľká VODA, čo treba ? Marcelko pár hranolov a nejaké dosky aaa kolíky – však vieš trochu sme predĺžili trať .. Koľko? Pustil som 3D Brain Autocad edícia 2016 a vyrátal počty na plnú !!! Ducato MAXi dodávku hranolov, lát a kolíkov... 10 sekundové ticho a dva kroky vzad lebo pri Marcelovi bol na zemi akurát taký dobrý hranol ktorým by som mohol schytať...Hlboký nádych a že no čo už s Tebou :-) Bam prvý kameň zo srdca dolu a 200 triesok dreva do ruky . Na otázku čo Ti za to dám – POKOJ CHLAPČE POKOJ! :-D Pokračovalo to pred domom s vŕtačkou a motorovou pílou do 22:35.

Sobota 13.8.2016 07.00 FB chat – Miško Jurák – no čo chalani čo tá slama ? 7:30 som na družstve Miško. No prindi prindi , mama Ťa už čaká a Kamil už fajčí na dvore. Jurákovci a PD Vlára sú naši anjeli strážni. Všetky balíky a pyramídy boli ich dielom tak isto aj veľa vecí pri prevoze. Od rána sa vozilo , kosilo , sekalo atď...Srandy kýbel hlavne keď nás s Mirom napadlo si urobiť z nakladača hrazdu a Mišo neváhal a buchol nás tak do 4 metrov :D potom ešte rozhojdal... romantické

Nedeľa 14.8.2016 Boli sme s rotvajlerom a Tomim behať , zobrali sme aj baby Lenku a Margharitu a dali sme 12 km. Evidentne to bolo prínosom lebo Soňa(Margharita) vyhrala 3. miesto v kategórií ženy cukrík a Lenka parádne 7.miesto v ROTVAJLEROCH.

Pondelok 15.8.2016 Multikára naštartovaná , vozík zapriahnutý, sekery nabrúsené a vyrážame na trať. Pomôcť nám prišiel aj Michal Filo až z Tuchyne a ostal pri nás celý týždeň . Srandy kopec kolíkuje sa fakt lepšie ako minulý rok lebo každú noc spŕchlo (tam hore nám celý týždeň pomáhali všetci svätí)... P. Mačina nám pootváral ihrisko , pustil dve tri veselé príhody čo sa udialo na ihrisku za posledný rok - že naše bránice robili kotrmelce takže ani slnko ani únava nám nevadili. Keď sme sa vracali asi po 6tu fúru kolíkov tak vietor privrel bránu ihriska - na ľavom ramene anjel v kľude hovoril - spomaľ chod si to otvoriť času dosť.

Pravé rameno ČERT – davaj Oldo, uj3b tomu to je v pohode tam ešte vojde kamíón. Tak som pridal a multikára prešla hovorím si super a o stotinu sekundy DŔŔŔŔB! Späťák trafil kúsok brány , tá sa šprajchla a bam vytrhol som celé pole a ohol nosnú trubku zo zeme :D – bránica v kotrmelcoch po druhé!!! Lebo ten späťák staručkej multikáry tam držal :-) a brána sa válala po zemi - a šak aj Dávid trafil Goliáša... Volám Tomimu, že či môže - utorok to dáme dokopy... Potajme rozmýšľam natrieť celú bránu a pódium a všetko hrdzavé – nenatierané tak 15 rokov...

Utorok 16.8.2016 Ráno sme vybavili veci na MSÚ – p. primátor , asistentka Barborka , p. zo soc. komisie a chalani z VPSky plus všetci co priložili ruku k dielu veľké ďakujeme. S Tomim sme dali dokopy tu roztlčenú bránu z pondelka a keď sa pýtam čo som dlžný tak povedal šak to potom, máte ešte veľa roboty. Celý deň sme zabili pre mnohých najťažšou prekážkou strmým kopcom. Ten najstrmší svah bol najviac zarastený a tri krovinorezy plakali...Až prišiel moj sused Maťo (má vždy pod palcom vodné prekážky - hasič) a doniesol na krovinorez pílový kotúč. Tak teraz divé stromečky a kríky plakali :D Aj Miro, aj Martin aj ja lebo kopec nám to vracal tým strmým svahom takže riť a lýtka v ohni...( asi 50x sme ho prešli hore dolu a prehrabali...)

Streda 17.8.2016 Týždeň sa preklopil do druhej polovice a bol čas pomôcť si ťažkou technikou. Suseda Paliho sme poslali pre velikánske rúle do Vodeka, je naša jediná pomoc s hydraulickou rukou a tým pádom sme nemohli odstániť 2 tonovú bariéru na kýpe pri Vlári.

Kedže sa mi od rána darilo vybaviť aj nemožné chcel som ísť podať športku ale nebolo kedy – namiesto toho ma napadlo ako sme sedeli v dodávke s naloženými paletami (fantastic trio Mirco , Domingez a Ja) zohnať nejaký ťažký mechanizmus len tak z ulice. Prvý som zbadal BAGER no chlapík povedal či nám nej3be šak on má fajront ... tak sme šli po ulici ďalej a zbadali nakladač s rukou na TO značkách..otočka a prenasledovačka kam ide že by sme ho stopli..No doviedol nás k stavebninám Ropspol a tam Dominko zbadal ruku.

Láska na prvý pohľad – krásna silná romantická hydraulická ruka dvíhala paletu s tvárnicami ako Kučiak 35tku izolovane na biceps (teda ako nič) . Slovo dalo slovo – dobrí ľudia existujú a pánko nám prekážku odložil (ešte mu dlžime 2 kartóny radlera nestihli sme to v ten deň v pondelok prídeme)– do toho volal Pali že rúle sú dovezené poďte skladať , bum telefon od Petra Benka siete mas nachystane vo stvrtok – BUM. A takto este 9 telefónov(sudy, pivo, kofola, gumy, lešenie..) všetko zapadlo ako hodinky ... Samostatná kapitola Lešenie1 – zohnať trubkové lešenie so žabkami bolo skoro nemožné – no čo si predstavíš to sa splní - zachránil nás môj kamoš Palino Vojtáš a osobne z chalupy zhodil sám štvrtinu lešenia – pričom sme im zjedli plech tvarohových koláčov a vypili kartón radleru ... (PALEO, raw, BIO išlo 7 dní BOKOM – chápeš)

Štvrtok 18.8.2016 dokončenie grcáku – vylúpili sme zahradkárske potreby u Stanka Husára ( 30 vriec pár špagátov a zobrali mu 1600kg betónových kociek (vrátime) na zaťaženie sietí..). Prevoz drevených prekážok pri kúpalisko - ano to bolo to video kde sme s FILIPOM (sefkuchar nasho grilu) surfovali za traktorom a držali prekážky lebo neboli gurtne..Opat Misko a jeho pekelny stroj s dlhou vleckou – a ked sme spomalili v tempe nakladania tak nas popohnal – VAS J3BEM SY POHNYTE MAM ESTE VELA ROBOTY A ZAPNYTE SI TO AJ ZA MEEERCEEEDEEEEES ..

Prisli chalani z Tuchyne a postavili lesenie – zatial sme s Domingesom po Novom meste nahanali siete a objavili aj extra lešenárske trubky... Do večera bolo 90 percent trate hotovej o 18:00 sme dali STAFF MEETING v Dubnici v nasej aréne :-) takže aby Vám bolo jasné na tej tabuli kde sa zapisujú zhyby a HSPU a časy v tréningovom pote boli určované prekážky a ich komisári :-) žiadne posedeníčka pri pivečku / vínečku ale tvrdá príprava a jasné inštrukcie.

Piatok 19.8.2016 Ráno sme porušili ranné tréningy (áno popri tomto sme stále ráno trénovali a dávali tréningové jednotky aby ste stále napredovali) a išli na VPS – plán pivné sety , vykosiť okolie ihriska , doviezť kontajnery bol naplnený iba na 67 percent lebo chýbali kapacity - no nič to neubralo na chuti do práce...lebo som vedel že to proste dáme. Doviezli sme pivné sety. Povozili kontajnery . Prišiel rotvajler Kučiak jeho silu sme potrebovali ako soľ a zrazu sa objavil s kosou aj moj kamos Vladko Trenčan a spolu Jurom Mačinom nám dali dokopy okolie ihriska.My sme medzi tým dokosili zbytok trate a všetko prekontrolovali v imigrantskom štýle – 12 chalanov v dodávke v úložáku a behali sme po trati ako rýchla rota Chipa a Dayla :D Zadelili úlohy a šup ho do Lidlu pre paletu minerálky. Popri tom ešte pár sudov a hajde na ihrisko dokončiť hlavnú plochu.. Spať sme už nešli lebo vonku bolo povyťahované všetko čo sme za 2 roky existencie klubu nazhromaždili ..

Takže pomodliť a poprosiť do DCA k panne Márií, aby to dobre dopadlo a všetci sme prežili, chalani šli pod sprchu ja som patroloval okolo trate na 4 kolke a okolo jednej sme sa prestriedali ...spalo sa minimum cez týždeň takže tých pár hodín sme brali ako zbytočný luxus :-) Špeciálna jednotka TJ DRUŽSTEVNÍK LIBORČA Od stredy som dal dokopy skupinku žiakov – ktorí s nami makali od svitu do mrku a za 3 dni zrenovovali s kartáčom a štetcom Estadio Liborcha na nepoznanie :-)

Boli to najmä Riso Patka, Filip Blazej , syn mojho kamosa Felixa (posledný dom pri ihrisku -zabudol som meno kamos) , chlapec z kľúčového a Ado Hasidlo z Borčíc. Skúškou charakteru týchto chalanov bola hneď Streda keď pár chalanov pred tréningom prišlo skôr na ihrisko a volali si ich kopať. Odpoveď bola my robíme s chalanmi – pomáhame pripraviť Race. Ostal som zaskočený a hrdý...(niečo podobné sa stalo keď som mal 10 rokov a tiež som ostal teraz sa mi to vrátilo – takže dobrí chalani stále sú a preto im treba ísť príkladom aby nezišli z cesty – videli že makáme makali aj oni) ICH VÝPLATA : dám im svoj čas – raz za 2 týždne budú mať tréning so mnou na ihrisku v Ľuborči.

SOBOTA 07:00 – CORE TEAM nastúpený na ihrisku . Pozapájali sme elektrinu pre hrady , DJ-a, výčapy atď a začali stavať...Trošku som ešte podriemkaval ale ked ma trafilo 380V tak som sa celkom prebral ..Štart + Cieľ postavený , hrad hotovo, prišli štvorkolky rescue team, ferino a matej – domáci štvorkolkári, DJ Tysmo a Satira uz rozbalovali aparát a mikrofóny, z kotla sa niesla vôňa smaženej cibuľky – práce na guláši začali  (asi bol dobrý ani som nestihol koštovať).

Od 8:30 sme pustili registráciu – chipy sa rozdávali , čísla priraďovali a parkovisko sa plnilo. Prišli rôzni ľudia 90 percent veľkí pohoďáci ale našli sa aj takí ktorí mali problém s tým že sa vytvorila rada no vedzte že čakať sa musí. Čakáme u doktora, v kauflande, v tescu, na pumpe všade. To je znak toho že sme tolerantní a pokojní. Nič zložité. Keď som si spisoval pripomienky k príhovoru vonku na lavičke tak sa ma veľa z Vás pýtalo na rozne inštrukcie tak tie hlavné body som sa snažil zhrnúť do organizačných pokynov pred behom. Sme špecifickí v tom že pri otvorení nám asistujú dvaja starostovia – Starosta Nemšovej František Bagín otvára každý ročník a starostka Gabika Švecová nám moderuje . 9:50 sme otvorili a 10:20 išla prvá vlna... Čakanie , vlny a časomiera Po minuloročných 5tich reklamáciách ohľadom času sme sa rozhodli vylepšiť túto vec (nemerať na stopkách)- dať to do rúk profíkom z hrdosport.sk a urobiť čipovú presnú časomieru. Konzultovali sme s p. Hrbáčkom vlny , odstup vĺn , systém štartovania , počet ľudí vo vlnách atď. Vo Štvrtok večer bol prísľub a finálna dohoda na systéme 3ženy + 3muži v každej vlne, štart každých 5 minút a striedanie kategórií cukrík / rotvajler aby rovnomerne odsýpalo z oboch. Nakoniec v realite pustili na trať prvých rotvajlerov a po nich cukríkov. Tým pádom bolo dlhšie čakanie ale kto si počkal ten sa dočkal – každopádne budúci rok už budú presné aj časy a aj budete vediet presne v aký čas štartujete – toto chalani z hrdosport.sk určite vylepšia a nájdeme nejaký systém aby to bolo TOP. Trať , Ľudia a atmosféra.

Do trati sme dali všetko čo sme momentálne mali k dispozícií ale to neznamená že Vám ju budúci rok nevylepšíme (už máme niektoré vychytávky na papieri) .. Co sa týka Vás pretekárov a ľudí čo ste s nami ostali aj do staff kola – ste PERFEKT. Vďaka Vašej energií to budeme robiť dovtedy pokiaľ neurobíme najlepší pretek na Slovensku...

V cieli som niektorých z Vás čakal (po tom ako niekto vykopol napájanie fukaru, ciel spadol a finišeri nevedeli či ho preskočit alebo podliezt  som sa tam zdržoval častejšie) a 10/10 bolo vyškerených od ucha k uchu.. a o tom to je . O radosti a dobrej nálade . Čo je dôležité – VŠETCI SME V ZDRAVI PREŽILI VŠETKY NÁSTRAHY TRATE. Časy boli perfektné, ceny bohaté a hlavne to počasíčko :) romantické. STAFF kolo bola časť sama za seba – Feri to zvládal a dal to na jednotku a ukázal srdce bojovníka. Sila v tele – Sila v srdci Celý RACE sme tŕpli ako to celé dopadne – a keď podčiarkneme Náklady a Príjmy čo nám ostane :-) Nie pre nás samozrejme ale čo môžeme dať Ferimu a Kristínke. Podtrženo sečteno ostalo nám 600€ ciže 300€ Ferimu a 300€ Kristínke .

ĎAKUJEME VŠETKÝM ČO PRISPELI !

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti