Viac o chalanoch | championclub.sk

 

 

Mirco Dolinaj

Šport so mnou vyrastal od mladého veku. Ako dieťa som sa venoval a vyskúšal azda každý druh športu (od cyklistiky, cez hokej až po futbal).

Mirco Dolinaj

Neskôr som svoje športové pôsobenie zavŕšil v Dubnici nad Váhom pri boxe, ku ktorému som vlastne dostal môjho brata (toho času vicemajster SR vo váhovej kategórii do 75 kg). Moja športová kariéra sa ďalej uberala ,,len“ do pivničných posilňovní a neskôr do fitness centier. 

Svoj prvý kontakt s CrossFitom som mal zhruba pred 4 roky.        

Od tej doby sa celkovo šport ( behy, silové cvičenia, CrossFit, ...) stal súčasťou môjho denného režimu, ktorý ma napĺňa.

Čo malo za následok to, že sme spolu s chalanmi v roku 2014 založili náš športový klub CHAmPIoN CLUB. 

Do budúcna určite plánujem úspešne dokončiť teoretickú licenciu CF-L1 trainer a ďalej pokračovať v učení a prehlbovaní svojich športových vedomostí a zručností. 

Dominik Prno

Dominik Prno

Ako malý chalan som začínal s tenisom, ktorému som zostal verný skoro 10 rokov. 

Za ten čas som vymetal s raketou v ruke turnaje skoro po celom Slovensku hlavne cez leto. Neskôr ma začali lákať adrenalínovejšie zábavky hlavne zimné. Snowboarding a freestylové lyžovanie sa stalo mojím koníčkom cez zimné obdobie. V lete som to dopĺňal hlavne posilkou a činkami.

Lyžovaniu ďakujem aj za roztrhnutý predný krížny väz v kolene vďaka ktorému som sa mohol spoznať s Oliverom na nemocničnom lôžku. V rámci rehabilitácie som cvičil hlavne cviky s vlastnou váhou a rôznymi pomôckami. 

Zistil som, že to nie je také ľahké ako to vyzerá, ale bavilo to postupne sa posúvať ďalej a koleno som dal dohromady. To už som študoval v Bratislave a práve v tom čase sa začali organizovať vonkajšie tréningy pod mostom Lafranconi, kde sa cvičilo s vlastnou váhou, behalo sa, používali sa "železné gule" a iné.

Odtiaľto sme chodili so spolužiakmi úplne rozbití, ale spokojní, že sme vydali zo seba maximum. Následne si chalani pootvárali rôzne garážové gym-y a presunuli sme sa tam. Postupne som si začal klásť otázky prečo je tréning zostavený tak alebo inak, čo ním trénujem a tak ďalej. 

Zvedavosť ma doviedla na CF-L1 kurz, ktorý sa mi podarilo úspešne zvládnuť v októbri 2013. Po ukončení štúdia som sa vrátil späť do Trenčína a začal tu robiť "funkčné tréningy" pre svojich známych a postupne sa pridávali ďalší.

Cesty sa nám opäť pretli a spojili sme sily s Oliverom a Mircom a pridal som sa do bandy "Championov".

Človek sa učí celý život preto sa snažím napredovať aj ja. Čo sa týka rozvoja mojich trénerských vedomostí rozhodol som sa pre OPEX Fitness, kde momentálne pracujem na dokončení ich Level 1 Coaching Certificate programu. 

Oliver Vavro

Začal som ako každý chalan z dediny – futbalom. Priviedol ma k nemu starý otec, ktorý bol v tom čase trénerom a vychoval veľa talentov.Oliver Vavro

Po prvom tréningu v živote som dostal zápal pľúc a dedo zákaz ma trénovať. Bola to obrovská motivácia. Po 3 rokoch driny a drilu s loptou to prerástlo na dorast 3.ligu a ponuku z prvej, kde hrávali moji spolužiaci z Gympla DCA -tam som spoznal Mirca Dolinaja.

Osud to chcel inak. Máj 2005 som v Komárne na zápase utrpel devastačné zranenia kolena. Operácie v roku 2006, 2008 a v 2009 boli neúspešné – učil som sa nanovo chodiť. Prognóza koniec so športom pre spodnú časť tela. Všetko malo svoj dôvod a pri poslednej skúške zdatnosti Trenčianskej nemocnice som spoznal Domingéza.

Popri zotavovaní sa z operácií som navštevoval miestnu činkáreň HOUSE of PAIN Nemšová (November2006), kde trénovali Majstri Slovenska v silovom trojboji. Po pol roku laškovania so železom to skončilo titulom Majster Slovenska v tlaku na lavičke do 100kg. Objavil som gény na silové športy o ktorých nikto netušil. Rozvíjal som silu všetkého okrem nôh kde dotrhaná ľavá ledva držala a s ortézou som aj spával.

V 2010tom mi zachránil koleno primár Lupták zo Sportclinic BA a v 2014 som začal opäť behať.

V ten rok sa začal písať príbeh Champion.Clubu, budovaniu športovej komunity kde môžu cvičit spolu všetky vekové kategórie a cross tréningov ktoré sa stali súčasťou každodenného života. Každý deň prehlbujem svoje vedomosti, znalosti, zručnosti a posúvam vlastné limity.

Šport je láska na celý život :) a klub našim poslaním dať ľudom chuť sa hýbať,zlepšiť zdravie, nadväzovať priatelstvá, pomáhať tým čo to potrebujú. 

SILA V TELE – SILA V SRDCI.

Prvá časť DCA Talk Show, do ktorej pozvanie priali chalani zo Champion Club

no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti