Champion.RACE2017_epilog

Pridané: 18.10.2017 20:36:33 Počet zobrazení: 1619

18 Október 2017

Vždy v Piatok v noci, keď máme asi 95% vecí hotových, sa ideme pomodliť aby to klaplo a všetci boli zdraví. Nikedy tam nikto nie je, no teraz to bolo iné. Bola tam partička ľudí a nejaký chlapík s krabičkou. Bol to nový farár s bábovkou. Ževraj už videl všeličo, ale takúto podivnú skupinku ešte nie.

Champion.RACE2017_epilog

Uznajte sami, Kučiak v kraťaskách a la Laco uchyl/playboy eda, Mirco dotrhaný – ofačovaná noha (natrhnutý sval!), Dominko v raperskej šiltovke a Oliver so zakrvaveným tielkom. Partička ako vystrihnutá z filmu.
Keď sme mu hovorili, čo robíme a chystáme tak krútil len hlavou – hlavne keď sme ukázali o jedenástej v noci naloženú dodávku po vrch činkami na mŕtve ťahy. Z tej 30 minútovej debaty sme si odniesli jeden citát, ktorý si požičal dostojný pán od dona Bosca.

,,Sľubujem Vám len tri veci - prácu, chlieb a nebo."

Práca:

Roboty bolo veľa, valilo sa od minulej soboty a základná zostava bola vyššie spomenutí 4, plus Michal Jurák s mladými puškami Rišom Patkom , Félix Papiernik a pripájali sa ďalší chalani, kto ako mohol počas týždňa -Tomáš Patka, Martin Šmatlák, Domino Dolinaj, Daniel Fujaš, Dalibor Vydrnák, Matúš Trusina, Vladko Trenčan,rodina Mačinová ( Jurij a Milan s otcom),Filip Mazán, hasič Martin Gurín a vodné priekopy, strýčen Zubo z kompostárne, náš Pali s ťažkými mechanizmami, Peter Ilavský , Miško Filo a Tomáš Rýger s perfiš pickupom – Baywatch style. Samozrejme pomáhali aj ďalší náhodní ľudia okolo. 

Minuli sme asi kilometer silónu a 20 litrov benzínu aby bola trať špičkovo vykosená, čo malo za následok chôdzu robokopa po 2 dňoch kosenia a klčovania. Prenosy bremien a sťahovanie čohokolvek sa podpísali na všetkých no najviac na Mircovej nohe – mierne natrhnutý stehenný sval. Terapia – ľadová voda, masť , fáč a ideme dalej s heslom - šak je RACE do p1č3 . Ďalší deň pre zmenu Oliver pleskol pri odvoze siahovíc z Chrastkovej do žihlavy. Asi ju ošťal nejaký nasypaný jeleň, lebo mu spálila komplet celý trup ako kyselina a od stredy tam mal pluzgiere. Celé dni buď na trati alebo v dodávke, takže týmto ďakujeme firme TESS a.s. za zapožičanie dodávky a Petrovi Jurenkovi za strešné latky z ktorých sme dorobili pár chýbajúcich kolíkov na novej trati. Tak isto ĎAKUJEME dobrým anjelom, ktorý nám prispeli cash sponzorským. Tieto ´black money´ resp. bočný rozpočet sa zišli ako soľ. K tejto novej verzii trate iba dúfame, že sa Vám páčila a sme zvedaví, ktorá prekážka bola pre Vás najťažšia. ČAKÁME na FEEDBACK.
Týždeň bol veľmi tvrdý, what to do list bol veľmi dlhý a toto vás skutočne preverí, či ste silní alebo nie – lebo zvíhať činku v posilke je niečo iné, ako zápasiť s váhou balík- slamy a drevenými prekážkami pod paľbou slnečných lúčov.

Chlieb:

Bez chleba neurobí Kučiak ani krok, to už vie každý. Stravnú jednotku sme chceli zabezpečovať v okolitých reštikách , no veľké výkony potrebujú veľké porcie, tak sme urobili poľnú kuchyňu u babky na dvore. Vierka nám pripravila jedlo vždy večer vopred – varili sa klasicky silné jedlá – krkovica, ryža, fazuľa s údeným masom,francúzske zemiaky, šúlance s makom a atď.. + vždy nejaký dezert. Bolo to ako za starých časov , jeden za stolom , druhý na tráve, ďalší na ´podlážkoch´ no všetci spolu a spokojne s plným bruchom. Vie o tom svoje aj Martin z Aone, ktorý nás vychytal pri obede, takže popri debate o vitamínoch hneď dostal tanier fazule. Keď sme zvážali činky z Trenčína, tak sme sa zastavili aj u Dominika doma – lebo bolo pol jedenástej a od obeda sa nejedlo. Ďakujeme mame Prnovej za hostinu hodnú prezidenta a aj všetkým, čo doniesli počas týždňa koláč, vodu, žinčicu, Miške za placky na Staff poradu a podobne.

Nebo:

Piatok po večernej debate sme sa uložili na ihrisku a rekapitulovali sme prekážky. Dominka vyplo a zaspal natvrdo na zemi, tak sme dali lajfku a priznali sa, že hoci sme nachystaní tak ideme na doraz. 23:30 sme šli s Rotvajlerom Kučiakom umiestniť ešte 1 stol a povoziť doplnky, Mirco chystal predlžováky a pivné sety.

Sobota 01:00 sme začali ladiť – ja som chystal ceny a Mirco doladoval registrácie a štartové vlny lebo pre veľký (až nečakaný) záujem sme museli stopnúť online registráciu už vo štvrtok, pretože sme chytili limit 340 štartujúcich. Okolo druhej prišla únava tak sme isli skontrolovať trať – bandasky, siahovice , paintball a zbehli dotankovať Dominkovú 4kolku a dať kávu na Shelke.

O tretej ráno sme presúvali hrady a chystali elektrinu ku bufetu, DJ a nafukovadlám. Tomás Jurík nám nachystal prerfektné zdroje, takže do hodiny sme boli hotoví a po štvrtej sme testovali hrady a gladiátorov. Bola horúca noc a dalo by sa na nich v klude aj spať. Postavili sme altánky, sudy, pípu a o 5:30 sme za svitu mesiaca a oranžového horizontu začali miešať elektrolyt – lebo podľa starých legiend vtedy je vtedy najsilnejší.

Od šiestej začali prichádzať prví staff kamoši a zadelovali sme úlohy. A veci nabrali rýchly spád. S RescueTEAMom , Matejom a Ferim sme porozvážali staff na určené prekážky, 7:00 páni kuchári Mazáňovci z Bohuníc začali variť ten najlepší guláš, do toho prišli chalani DJi a nachystali aparatúru tak kvalitnú, že menší pohoda stage by sa nemal za čo hanbiť ( Roman a Satira jedno velikánske ďakujeme od všetkých lebo vďaka Vám a kvalitnej hudbe ste dotvorili perfektnú atmosféru ), do toho Martin z Aone, záchranná služba a Pavol s Asurou začali rozkladať svoje veci a okolo

8:30 začali prichádzať krásne autá a KODIAQ Škoda z AUTO – CENTRA Dubnica nad Váhom.
Keď sme postavili nafukovacie štart a ciel, a prišli profi časomerači z Kežmarku tak to bol absolútne iný svet – žiadne papiere všetko ONLINE – zosieťovaná registrácia, takisto čipová časomiera - štart a cieľ ktorý bol aj zakamerovaný , veľké hodiny , veľkoplošná obrazovka na aktuálne výsledky a atď..

Ak sa na to pozeral Peto Bakyta z výšky so svojim dronom musel zbadať že sme o level vyššie. To isté povedala aj naša jediná, a pre nás najlepšia a najkrajšia moderátorka Gabika, ktorá svojim hlasom a energiou začala všetkých pripravovať a oboznamovať s informáciámi o preteku.

O 9:32 dal Pavol z Asury skupinovú rozcvičku pre prvé vlny, 9:42 sme dávali pokyny štartujúcim a presne na sekundu o DESIATEJ vyrazili prvé vlny. Hneď po prvej vlne išla TSUNAMI vlna – naši čestní hostia z VÚC a predsedom Jaroslavom Baškom a aby nemali nutkanie obísť nejakú prekážku tak sme s nimi poslali Olivera. Chalani mali dosť a chceli to aj pár krát vzdať ale dali to. Klobúk dolu – bez tréningu a prípravy. Oliver to bral ako perfektnú príležitosť skontrolovať trasu počas preteku a všetko bolo chvalabohu fajn – Staff dávali každému vyprahnutému pretekárovi občerstvenie a pozitívnu energiu - fakt pecka, boli ste jeden parádny support team o ktorý sa mohol každý pretekár oprieť.

Okolo jednej prišla šarmantná Peťa Satinová z Yoga Zdravo Bratislava a dali sme si 20 minútovú lekciu z YOGY – keď budeme v Ba tak prídeme. Dakujeme Peti velmi pekne.

A začalo pršať no ľudia ostali. Presunuli sa pod tribúnu TJ Družstevníka Liborča a čakali na oficiálne výsledky – centrum diania sme museli presunúť na Ihrisko a urobiť provizórny stupeň víťazov – Improvizácia bola zvládnutá a počas odovzdávania cien najlepším pretekárom sme išli doplnkové disciplíny.

Prvá počet burpees za minútu bola veľmi napínavá lebo finálový rozstrel bol až na 3 krát keďže Dalibor a Eszter to dali na rovnaké počty. Zvíťazila napokon Eszter ktorej stačilo na zregenerovanie menej času a porazila fakt nabitého a pripraveného Dalibora o jedno opakovanie. Za toto si pojde skočiť padákom 

Druhá disciplína bola ako z filmu Fast and Furious, kedy diváci prešli na asfaltovú plochu z oboch strán a prišlo ku ťahaniu – červeného KODIAQA. Nastriekali sme ružovou dve čiary na zem a rozdali pokyny. Prvá silácka disciplína ever v Champion.Clube – tak sme boli zvedaví, ako to dopadne. Perfektné výkony, kde sútažili muži aj ženy (prihlásilo sa aj 5 odvážnych dievčat – team Princezné) ťahali KODIAQA na vzdialenosť 14 krokov Olivera mierne stúpajúcim povrchom. Nakoniec vzbudila táto disciplína veľký záujem a padali veľmi dobré výkony. Najlepší čas mal Juraj Mačina, ktorý pri svojej výške 206 cm potiahol Škodu KODIAQ za neuveriteľných 15,77 sekundy. Najlepšia žena Janka zo Spišskej Novej Vsi to dala za 25,45 sekundy.

Po týchto disciplínach sme dali STAFF kolo kde prišiel aj Feri Mindár, ktorý trénoval a dal na šupu 5 ToesToBar a motivuje zdravých a lenivých, že to ide aj na jednej nohe.
Po STAFF kole sme začali baliť. Keďže dážď ukázal svoju silu cca 30 min sme museli úplne prestať. Potom sme pokračovali v nastolenom tempe a stala sa do teraz nevídaná vec – začal Oliverovi vypadávať obraz a išiel do kolien – vyplo ho. Ano, toho čo vždy vládze, vždy dvihne a nemá limit. Takže mám a včera ho našiel. Išiel s Dominikom a Matúšom do TN vyložiť činky a ani nevedel ako, zaviezli sme ho domov a prebral sa ráno o jednej , keď prišla Vierka, že na dnes sa už končí. ĎAKUJEME VŠETKÝM, ČO ZA MEHO POTIAHLI !

Posledná ďakovačka patrí Vám – pretekárom, Staffu, našim rodinám, frajerkám, mestu Nemšová(špeciálne F.Bagínovi – je na telefóne, vždy nás podrží a helfne) TJ Družstevník FUTBALOVÝ KLUB ĽUBORČA , sponzorom a partnerom preteku.
Pretekárom za dôveru, že ste prišli. Staffu – za veľké srdce obetovať čas a pomocť dozrieť na bezpečnosť ostatných. Špeciálne ďakujem ide do Bufetu a Výčapu, kde ste odmakali fakt veľa roboty. Našim rodinám za podporu počas celého týždňa , že ste tolerovali naše nálady keď sme boli pod tlakom a stáli ste pri nás (dajte pokoj čilék, šak máme RACE do p1č3) a nenechali ste nás v Štichu ani na pretekoch a boli z Vás plnohotnotní členovia STAFF. Ste super, a ďakujeme Vám, že ste vychovali takých bláznov, čo sa do takýchto bláznovstiev púštajú.
Tieto cesty, drina a championske huncútstva sú pre nás tým malým nebom.

Vidíme sa o rok.

Mirco, Dominik , Oliver a Kučiak
p.s. Benefičné aktivity vykonáme hneď, ako zbalíme trať a dáme Ľuborču do pôvodného stavu odovzdáme výťažok 3 rodinám a určite prinesieme o tom report.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti